دانشگاه‎ ‎‏‌هاروارد از مردم خواسته است که برای مبارزه با کرونا هر روز صبح یُوگا کنند

با افزایش تنش‌های ویروس کرونا در سراسر جهان، یک دانشکده پزشکی پیشرو در ایالات متحده آمریکا از همه دانشجویان خواسته است که برای مقابله با ویروس کشنده کرونا حرکات یُوگا را انجام دهند. دانشکده پزشکی هاروارد، برای مقابله با اضطراب ناشی از شیوع ویروس کرونا (کووید-19) یُوگا، مراقبه و تنفس کنترل شده را توصیه کرده است.

یُوکا چیست؟ یُوگا یعنی "اتحاد"، "اتصال"، "پیوند". یُوگا، در اصل از ریشه سانسکریت "yuj" به معنی "متحد شدن" گرفته شده است. یُوگا فقط خم و راست کردن بدن و انجام حرکات ورزش‌های جسمانی نیست، بلکه به عنوان یکی از بهترین روش‌های درمانی برای همه مشکلات جهان در نظر گرفته می‌شود. هند، به عنوان موطن تمرینات یُوگا شناخته می‌شود.

امروزه، تمام دنیا یُوگا را به عنوان بهترین درمان برای ویروس کرونا (کووید-19)  تأیید می‌کنند. در زمان تهیه این خبر (20 مارس 2020)، حداقل 3،485 مورد تأیید شده این ویروس در ایالات متحده اعلام شده و براساس آمارهای ارائه شده توسط آژانس‌های بهداشتی ایالتی و محلی،  65 مورد از آن‌ها منجر به مرگ شده است.

دانشکده پزشکی هاروارد، به تازگی دستورالعمل بهداشتی خود را صادر کرده است که "برخی از راه‌های امتحان شده و واقعی برای آرامش" یعنی یُوگا، مراقبه و تنفس کنترل‌شده را شامل می‌شود. آنان باور دارند که این موارد می‌توانند خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهند. انجام یُوگا، فایده‌های زیادی دارد. سطح تنش را کاهش می‌‌دهد، موجب کاهش فشار خون و افزایش حجم ریه‌ها می‌شود.

مقاله‌‌ای با عنوان"مقابله با اضطراب ویروس کرونا" نیز در همین زمینه منتشر شده است، جان شارپ، روانپزشک دارای مجوز از هیئت علمی در دانشکده پزشکی هاروارد و دانشکده پزشکی دیوید گفن در دانشگاه کالیفرنیا-لوس‌آنجلس، نوشته است:"مراقبه مستمر بسیار آرامش‌بخش است. برنامه‌ها یا به عبارت امروزی‌تر اپلیکیشن‌های متعددی مثل  Headspace یا Calm،  اشکال ساده مراقبه را آموزش می‌دهند.".  

او می‌گوید: "اگر فردی نیستید که یُوگا می‌کنید؟ لازم نیست الآن یُوگا را شروع کنید مگر این‌که دوست دارید، امتحانش کنید. گاهی اوقات آزمایش چیزهای جدید و کشف فعالیت‌های جدیدی که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید و از آن‌ها لذت ببرید می‌تواند یک خوش‌‌آمدگویی به تغییر ذهنی سالم باشد.

در تنفس کنترل‌شده، او یاد می‌دهد که: "با طرف اول مربع ریه‌ها، دَم بگیرید و هوا را به داخل ریه ببرید. به آرامی تا سه بشمارید. نفس خود را در بخش بالایی نگه‌دارید. یک، دو، سه. از بخش دیگر بازدَم کنید. یک، دو، سه. سپس نفس خود را در پایین نگه دارید. یک، دو، سه." شارپ می‌گوید: "با انجام این‌کار، بعد از چند دقیقه احساس می‌کنید آرام‌تر شده‌اید و تمرکزتان بیش‌تر شده‌است." او از مردم خواسته است که به عنوان بهترین روش برای مقابله با ویروس کرونای جدید، هر روز صبح یُوگا کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید