بهترین روش خوابیدن

یک خواب خوب قطعا یکی از بهترین رموز سلامت جسم، ذهن و روان ماست چرا که حداقل یک سوم زندگی ما را در بر میگیرد، بدخوابی، کم خوابی و پرخوابی تاثیر مستقیم برسیستم قلب وعروق، گوارش و عصبی ما دارد. در نتیجه نحوه خوابیدن می تواند تاثیربه سزایی درسلامت ها ایفا کند.

روی شکم خوابیدن

یکی از شایعترین دلایل کمر دردهای صبحگاهی خوابیدن روی شکم می باشد. و یکی از بدترین شکل های خوابیدن است نه تنها دردهای پشت را شامل می شود بلکه بخاطر قرار گرفتن روی یک سمت صورت به گردن نیز آسیب می رساند. تنها حسن این روش خوابیدن، رها شدن شکم به سمت جاذبه زمین می باشد.

به پشت خوابیدن

این شکل از خوابیدن ستون مهره را به شکل طبیعی حفظ می کند به گردن فشاری وارد نمی کند و همچنین به دلیل رها بودن صورت از چروک شدن پوست هم جلوگیری می کند. تنها نکته شامل افرادی است که مشکل گودی کمر داشته که توصیه می شود زیر زانو خود را کمی بلند کرده تا فشار را از روی گودی کمر بردارند و گودی گردن را هم پر نمایند.

خوابیدن به پهلو

پزشکان در دوران بارداری به مادران توصیه می کنند تا به پهلوی چپ خود بخوابند چراکه این روش جریان خون را بهبود داده و برای مادر و جنین مناسب است.

در کل خوابیدن به پهلوی چپ نه تنها برای قللب مفید است بلکه برای کسانی که از مشکلات گوارشی مثل رفلاکس معده رنج می برند نیز بسیار مفید است.

متخصصان حرکتی توصیه می کنند بین زانوهای خود را با بالش پرکنید تا لگن و زانوها در موقعیت راحتی قرار گیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید