آنچه شاگردان یوگا باید بدانند

آنچه شاگردان یوگا باید بدانند

وقتی آموختن یوگا را شروع می کنیم، موارد زیادی را می بینیم و می شنویم که ممکن است برای ما ایجاد سوالات زیادی کند. در زیر مواردی را عنوان کرده ایم که شاید برای هر شاگرد و رهرو راه یوگا مفید باشد.

1-    اشکالی ندارد که ما مبتدی هستیم.

شاید یکی از سخت ترین کارها شروع آموزش و وارد شدن به یک استودیو برای فراگیری یوگا باشد. نترسید! همه روزی مبتدی بوده اند و شما تنها نیستید. قدم اول سخت است اما بعد از آن آسان می شود.

"همه روزی مبتدی بودیم"

 

2-    نیازی نیست که لاغر باشیم تا بتوانیم یوگا کنیم.

یکی از جملاتی که ما مربیان می شنویم این است که "من باید لاغر کنم، بعد به کلاس می آیم!" مثل این است که بگوییم" من باید قبل از رفتن به شام، غذا بخورم!" مت یوگا و کلاس شما، همان جایی است که شما را به سوی اندامی متفاوت حرکت می دهند. ما یاد می گیریم که خود را بپذیریم و عادتهایمان را تغییر شکل دهیم؛ چه این عادات غذایی باشند، چه عادتهای دیگری که در زندگی داریم.

"لازم نیست لاغر شوید تا یوگا کنید"

 

3-    هر قدر بیشتر تمرین کنید، بیشتر به دست می آورید.

تمرین کلید تغییر و پیشرفت است. بدن شما با حرکات تطبیق می یابد. ذهن با حرکات ارتباط می گیرد. حرکت در بدن و ذهن شما می نشیند. روان شما حس حرکت را تجربه می کند.

"هرچه بیشتر تمرین کنید، بیشتر به دست می آورید"

 

4-    انواع روش های یوگا وجود دارد.

در گذشته و در تاریخ، یوگا روشی واحد بوده است اما در دنیای مدرن برای هر سلیقه ای، سبکی در یوگا وجود دارد. ریشه تمام آنها یکی است. روشی را پیدا کنید که به روحیه و وضعیت جسمی شما تطابق داشته باشد.

 

5-    عرقتان در می آید.

شاگردان یوگا در ابتدا تصور می کنند که وارد محیطی شده اند که قرار است بنشینند، چشمها را ببندند، کمی تمرین تنفس کنند و همین! ابدا اینطور نیست! شما کشش های سنگینی را تجربه می کنید. عرق می ریزید، کالری می سوزانید و احساس سنگینی حرکات را تجربه می کنید.

 

6-    کمی شوخی بد نیست.

هدف مربی یوگای شما این است که شما حال بهتری را تجربه کنید و می دانیم که خنده بر هر درد بی درمان دواست. گاهی با هم می خندیم. گاهی شوخی می کنیم. لازم نیست که در سکوت بیاییم و برویم.

 

7-    حال شما بهتر خواهد شد.

یوگا همین است! شما با هر حالی که وارد کلاس شوید با حال بهتری آن را ترک خواهید کرد و وقتی این اتفاق هر بار تکرار شود به مرور شما حال بهتری را در زندگی تجربه خواهید کرد. باور ندارید، امتحان کنید!

 

8-    روی سر ایستادن فقط یک حرکت است.

اولین باری که روی سر ایستادید یک چیز را تا ابد به خاطر بسپارید؛ تمام غرور و خودپسندی خود را از سر به خاک بسپارید. روی سر ایستادن فقط یک حرکت است. بله! فواید زیادی دارد اما قرار نیست شما را به فرد جدیدی تبدیل کند.

 

9-    اشکالی ندارد که صدمه های جزیی ببینید.

یوگا قرار است که وضعیت جسمی، ذهنی و روانی بهتری را برای شما ایجاد نماید اما نباید به خاطر ترس از صدمه های جزیی از حرکات فرار کرد. درست است که نباید بی گدار به آب زد، اما در هر صورت طی حرکات، گاهی ممکن است دردهای جزیی را تجربه کنیم.

"نترسید! ولی نترس هم نباشید! برای همین است که ما به مربی نیاز داریم"

 

10-     همه استودیو ها مثل هم نیستند.

اگر تجربه منفی را از یک استودیو و یا یک مربی داریم، این را به حساب یوگا نگذارید. یوگا به جز مفید بودن و بهتر کردن حال فرد دلیل وجودی دیگری ندارد. این مربی ها و استودیوها هستند که متفاوتند. مربی و استودیویی را پیدا کنید که با روحیه و وضعیت جسمی شما همخوانی داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید