آیا یوگا به اختلال پیش فعالی کمک می کند؟

آیا یوگا به اختلال پیش فعالی کمک میکند

ADHD  يا اختلال بیش فعالی میلیون ها کودک و بزرگسال را در دنیا گرفتار کرده است. به طوری که طبق آمار در آمریکا از هر 10 کودک یک نفر دچار این اختلال می باشند و متاسفانه چه برای کودکان وچه بزرگسالان به طور معمول از درمانهای دارویی استفاده می شود در حالیکه با راه حل های طبیعی می توان بر این مشکل غلبه کرد و مهمترین درمان اختلال طبیعی یوگا معرفی شده است.

ADHD (پیش فعالی) چیست ؟
مهم است که در ابتدا بدانیم ADHA چیست. اختلال بیش فعال ها معمولا با نشانه هایی از قبیل رویاپردازی، فراموشکاری، مشکلات گفتاری، عدم توانایی نشستن در یک موقعیت خاص برای مدت محدود، عدم تمرکز، عدم کنترل هیجانات و خشم اختلال در ارتباط با افراد و... می باشد.

محققان و دانشمندان دلایل زیر را بعنوان علل این بیماری بر شمرده اند.
مشکلات مغزی، الکل، عوامل محیطی، زایمان زودرس، کمبود وزن زمان تولد و.... اما هنوز هیچ دلیل روشنی برای گسترش بالای این بیماری معرفی نشده است.
درمان های دارویی متعددی برای رفع این اختلال تجویز می شود مثل ویتامین، آدرال و ... که معمولا عوارض جانی خطرناکی را دربر دارند.

یوگا چه می کند؟
امروزه بسیاری افراد درگیر به سوی روشهای طبیعی روی آورده اند. محققان آلمانی نتایج قابل توجهی را از تاثیرات یوگا بر روی درمان اختلال بیش فعالی به دست آورده اند.
آساناها از طریق افزایش اکسیژن و جریان خون مغز ما در سیستم عصبی ایجاد بالانس می کنند. همچنین از طریق طولانی تر و عمیق تر کردن تنفس احساس آرامش را در سیستم عصبی باعث می شوند.
یکی از مشکلات افراد درگیرعدم درک ارتباط بین ذهن و جسم است که با توجه به هدف اصلی یوگا از طریق آساناها و تمرینات روزانه یوگا شکل داده و تمرکز را بالا ببرند. و از طریق آساناها بیماران آموزش می بینند که برای مدت طولانی در یک موقعیت خاص بدنی و ذهنی باقی بمانند وبر احساسات خود مسلط می شوند.
تمرینات یوگا باعث افزایش اعتماد به نفس، کاهش اظطراب و افسردگی می شود. و باعث رشد قابلیت ارتباطی فرد مبتلا می شود.
نکته آخر اینکه برای رسیدن به نتیجه پیدا کردن مربی کارآزموده و همراه بسیار مهم می باشد فردی که شرایط شما و یا کودکتان را درک کرده در جهت درمان این بیماری کمک نمائید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید