ازحرکات معکوس نترسیم

بر عکس دیدن دنیا شاید به نظر ترسناک باشد. ما در زمان کودکی مان تجربه سروته شدن را داریم اما انگار هر چه بزرگتر می شویم بیشتر از این تجربه دور می شویم.

هنگام ورود به کلاس های یوگا از دیدن افرادی که روی سر خود ایستاده اند، هیجان زده می شویم بعضی ازما دوست داریم هرچه زودتر این حرکات را تجربه کنیم ولی بسیاری از ما از دیدن این منظره وحشت زده می شویم وحتی گاهی از ترس مواجه شدن با این حرکات کلاس ها را ادامه نمی دهیم.اگرجز آن دسته از افرادی هستید که از اجرای حرکات معکوس وحشت می کنید بدانید که حرکات معکوس بسیار ساده تری هم هست که فوایدحرکات معکوس را برای شما به همراه دارند در اینجا به برخی فواید حرکات معکوس اشاره می کنیم:

• حرکت معکوس حرکتی است که سر از قلب پایین تر قرار می گیرد در این حالت جریان خون به سمت سر حرکت می کند در نتیجه خونرسانی به مغز افزایش می یابد و سیستم عصبی تقویت می شود.
• به دلیل افزایش جریان خون در مغز سطح انرژی بالا می رود و ذهن آرام می شود.
• حرکات معکوس کمک شایان توجهی را به رفع سردردهای میگرنی و مشکلات بی خوابی می کنند.
• وقتی برعکس می شویم مایعات لنفاوی ازپاها به سمت بالا حرکت می کنند و برای کسانی که از ورم پاها و واریس رنج می برند بسیار مفید خواهد بود.
• حرکات پیشرفته معکوس باعث افزایش آگاهی و اعتماد به نفس در فرد می شود.
علیرغم تمام فواید ذکر شده در موارد زیر در اجرای حرکات معکوس می باید احتیاط نمود:
1- فشار خون بالا
2- مشکلات حاد گردن وکمر
3- در دوران قاعدگی
4- فشار چشم
5- فشار گوش

در نهایت توصیه می شود تا هنگامی که به طورکامل در اجرای حرکات تسلط پیدا نکرده ایم حتما زیر نظر مربی با کمک ابزار مناسب و اجرای حرکات معکوس ساده تر به اجرای حرکت بپردازیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید