تاثیر باور نکردنی احساسات در دردهای جسمانی

تأثیر باورنکردنی احساسات در دردهای جسمانی

زندگی گاهی اوقات می‌تواند مثل یک غلطک عاطفی عمل کند. می‌توانید بعضی روزها شاداب و سرحال باشید  و بعضی روزها نه. وقتی کشف کردم مواردی را که حس می‌کنیم و مواردی که در موردشان فکر می‌کنیم می‌تواند تأثیر مستقیمی بر سلامت جسمی ما داشته باشد، شوکه شدم. بر اساس نوشته‌ دکتر سوزان بابِل روانشناس متخصص در زمینه آسیب‌های روحی و افسردگی در  مجله روانشناسی امروز[1]،  "تحقیقات نشان داده است که درد مزمن ممکن است نه تنها به علت آسیب‌های جسمی بلکه به علت فشارهای عصبی  و عاطفی باشد." او ادامه می‌دهد، "وظیفه دردهای جسمانی، اغلب هشداری به فرد است که هنوز کاری عاطفی و روحی باقی مانده است که باید انجام شود."

دکتر موری گروسن از مؤسسه گروسن اضافه می‌کند، "اولین چیز در مورد بهبودی بیماری، متوقف کردن مواد شیمیایی ناشی از فشار عصبی و اضطراب است که موجب اختلال در روند بهبودی عادی می‌شود."

هیچ‌وقت از فکر کردن در مورد این که ممکن است پشت‌دردم ناشی از موردی باشد که در جای دیگری در زندگی‌ام اتفاق افتاده، دست برنداشتم. خیلی عالی است که بدانیم که واقعاً ممکن است کنترلی روی سطوح درد داشته باشیم. ما برای یافتن اطلاعات بیش‌تری در زمینه ارتباط بین احساسات و درد در نواحی مشخصی از بدن، با عده‌ای از متخصصین صحبت کردیم. به وارسی ادامه دهید تا بفهمید چه احساساتی ممکن است موجب دردی باشد که تجربه کرده‌اید. ما حتی برخی از توصیه‌های خود را در مورد چگونگی رفع این احساسات  و این که دردی در بدن خود حس نکنید، ارائه داده‌ایم .

 

 

 

سردرد Top of Form

Bottom of Form

دکتر کریستینا پیترسون  نوشته است که "محرک‌های احساسی و فشارهای عصبی، محرک‌های اصلی در بروز سردردهای میگرنی هستند."

سردرد ممکن است، نتیجه درگیری بیش از حد در زندگی روزمره باشد. فشارهای غیرضروری می‌توانند موجب سنگینی جمجمه شود. اختصاص زمانی برای استراحت کردن، می‌تواند بهترین راه‌حل باشد. شاید رفتن به یک سالن ورزشی، موجب از بین رفتن تنش‌های ناخواسته شود.

 

 

شکل 1 - سر

گردن‌درد

بر اساس نظر لاری داسنزو، مربی ریکی و متخصص زیست‌شناسی، "گردن جایی است که گناه‌ها و اتهام‌‌هایی که شما به خود می‌زنید را در خود نگه‌می‌دارد." گردن درد، به این معنی است که شما در بخشش خود مشکل دارید و خودتان را به سختی مجازات می‌کنید. ممکن است حالا زمان خوبی برای تهیه فهرستی از همه چیزهایی باشد که در مورد خودتان دوست دارید، مرور کنید. اگر در مورد کاری که با فرد دیگری کرده‌اید خود را گناهکار می‌دانید، الآن بهترین زمان برای معذرت‌خواهی و شفاف‌سازی است. عشق ورزیدن به خود و طلب بخشش می‌توانند کلیدهای واقعی برای رفع گردن‌درد شما باشد.

 

شکل 2 - گردن

شانه‌درد

شکل 3 - شانه/کتف

زیست‌شناس حرفه‌ای، راس کیتسون، باور دارد که "شانه‌ها یا کتف‌ها جایی هستند که ما بارهای خود را با آن‌ها حمل می‌کنیم". ما در مورد "به دوش کشیدن مشکلات" صحبت می‌کنیم، این دقیقاً کاری است که وقتی شانه‌های ما دچار گرفتگی و درد می‌شوند، در حال انجامش هستیم. شاید الان بهترین زمان برای ایجاد تغییر در روال زندگی ماست و بهتر است اجازه بدهیم فرد دیگری در حل مشکل به ما کمک کند. اگر در محل کارتان، بیش از حدی که باید، به شما کار سپرده می‌شود، شاید بهترین وقت باشد که همکارانتان بدانند که شما نیاز به کمی کمک دارید.

 

 

 

شکل 4 - بخش فوقانی پشت

پشت‌درد (فوقانی)

بر اساس نظرات روندا دیگاست، مربی سبک زندگی و نویستده در زمینه کمک‌ به خود، "بخش فوقانی پشت با احساس عدم پشتیبانی عاطفی ارتباط دارد. ممکن است احساس می‌کنید  دوستتان ندارند یا عشق‌تان را به فرد دیگری ابراز نمی‌کنید." شاید زمان مناسب برای رسیدن به عزیزان و تقویت روابط شما سر رسیده است. اگر مجرد هستید، می‌تواند زمان خوبی برای این باشد که برای دوستیابی اقدام کنید. فقط کمی عشق می‌تواند راه طولانی برای بهبود این درد در ناحیه فوقانی پشت را طی کند.

 

 

 

 

 

پشت‌درد (تحتانی)

شکل 5 - بخش تحتانی پشت

دکتر مارک دبلیو تانگ، که در زمینه شفای طبیعی دکترا دارد، می‌گوید، "پول و مسائل مالی می‌تواند با پشت‌درد گره بخورد." همان‌طور که فقدان پشتیبانی احساسی، موجب درد در ناحیه فوقانی پشت می‌گردد، فقدان پشتیبانی مالی هم می‌تواند منجر به گذاشتن فشار غیرضروری روی ناحیه تحتانی پشت، شود. ممکن است الان بهترین زمان برای درخواست اضافه حقوق در محل کار باشد. حتی می‌توانید در عادت‌های خرج کردن خود بازنگری کنید تا زمان دریافت صورت‌حساب‌های ماهانه،  بیش از توان مالیتان به خودتان فشار نیاورید.

 

 

 

درد آرنج دست

دکتر آلن فوگل در روانشناسی امروز نوشته است، "همه احساسات یک بخش موتوری (حرکت‌کننده) دارند." وقتی این موتور به درد آرنج می‌رسد، ممکن است به نسبت کاری که برای تکان دادن این استخوان عجیب می‌کند، کار بیش‌تری برای مقاومت شما در برابر تغییر انجام دهد. سفتی در آرنج ممکن است به معنی این باشد که شما در زندگی روزمره خود خیلی یک‌دنده یا "سفت و سخت" هستید. ممکن است وقت آن رسیده است که با شریک زندگی خود در مورد جر و بحث‌های مداوم مصالحه کنید. شاید قهوه جدیدی را که دوست شما پیشنهاد کرده، امتحان کنید. فقط تغییر، سازش و پذیرش ممکن است بهترین دوستان جدید شما باشند.

 

 

 

شکل 7 - دست

دست‌درد

بر اساس نظر لاری داسنزو، مربی ریکی و متخصص زیست‌شناسی، "این دست‌ها هستند که به دیگران می‌رسند. آیا شما نیاز به دسترسی و ارتباط با دیگران را در خود خفه می‌کنید؟" علت درد کف دست، ممکن است ناتوانی در ارتباط با دیگران باشد. شاید وقت آن رسیده است که برای دیدار با همسایگان جدید تلاش کنیم. شاید بهتر باشد که به جای تنها غذا خوردن، با یک همکار ناهار بخورید. ممکن است ارتباطات تنها کلید رفع این مشکل باشند.

 

 

 

 

درد در ناحیه لگن

شکل 8 - لگن

باربارا کلارک، استاد کمک به خود و بنیان‌گذار "فراتر از قطعیت" نوشته است، "ترس از حرکت می‌تواند به شکل سفتی یا درد در ناحیه لگن نمایان شود - ترس از حرکت به  سوی آینده‌ و یا تغییری در سمت و سوی زندگی". لگن دردناک شما، ممکن است فقط نشانه‌ای باشد برای این که شما در زمینه حرکت به جلو و تصمیم‌گیری‌های جدی مقاومت می‌کنید. شاید زمان آن رسیده است که کسب‌وکار جدیدی را که در موردش فکر کرده بودید، راه بیاندازید  یا کتابی را که همیشه می‌خواستید، بنویسید. حرکت به جلو ممکن است کلید رهایی شما از درد حاد در ناحیه لگن باشد.

 

 

زانودرد

لورنس میشل که در مورد طب سنتی چینی و طب سوزنی می‌نویسد، می‌گوید، "به طور خلاصه، ممکن است گفته شود که مشکلات زانو، نشان‌دهنده درگیر نفس خود بودن است و غرور بیش از حد اجازه خم شدن به شما نمی‌دهد. ممکن است، در این زمان اعتبار زیادی برای خود قائل هستید." درد مزمن زانو ممکن است در اثر یک نفس بیش‌فعال باشد. شاید الان زمان مناسبی برای تمرین فروتنی باشد. شاید بهتر است برای شغل خوبی که به همکارتان داده شده هم اعتباری قائل شوید. اگر می‌خواهید این درد تسکین پیدا کند، ممکن است نیاز به مقاومت در برابر تعریف از خود و لاف زدن داشته باشید.

 

شکل 9 - زانو

درد ساق پا

شکل 10 - ساق پا

دکتر لورا پری در بلاگ خود می‌نویسد، "احتمال بسیاری وجود دارد که نقاط محرک و ماشه مانند موجود در عضله‌های ساق پا، با فشار عصبی یا تنش عاطفی فعال شوند." به خصوص در این مورد، حسادت و ناراحتی ممکن است باعث تنش عاطفی و به دنبال آن درد عضله ساق پا شود. ممکن است زمان خوبی برای از بین بردن کینه‌ها و حسادت‌های قدیمی باشد. حسادت می‌تواند باعث درد عضله‌های ساق‌‌پای شما شود، هم‌چنین ممکن است شما را از قدردانی برای نعمت‌هایی که دارید. بازدارد. رهایش کنید.

 

 

 

 

شکل 11 - مچ پا

درد مچ پا

جیل داگلاس در کتاب  حقیقت "پرواز" من، نوشته است، "مچ پا نشانه توانایی لذت بردن است." کتی هادلی ، استاد کمک به خود، نیز دقیقاً و به وضوح همین مطلب را نوشته است. به دلایلی ممکن است شما در برابر جنبه‌های لذت‌بخش‌تر زندگی مقاومت کنید و احتمال دارد که همین مورد باعث درد مزمن مچ پای شما باشد. ممکن است حالا زمان آن رسیده باشد که کمی بیش‌تر خودتان را رها کنید و لذت ببرید. شاید از شیرینی دوستی خود دست بکشید و کمی هم شکلات‌های تلخ را امتحان کنید. حتی ممکن است بخواهید به زندگی عاشقانه خود کمی رنگ و لعاب بزنید. درنهایت این لذت است که می‌تواند درد را شکست دهد.

 

پادرد

دکتر آدائوبی آنیجی، روانشناس بالینی مقیم کالیفرنیا گفته است، "وقتی کسی افسرده است، اغلب  نگرشی منفی دارند و این امر، به ناراحتی بدنی و تشدید شرایط جسمانی فعلی او کمک می‌کند." منفی بودن بیش از حد و  لذت نبردن کافی، می‌تواند عاملی برای پادرد مزمن باشد. 

شکل 12 -  پا

جدای از این که به معنای واقعی کلمه، لگد زدن زنگ تفریحی برای پاهای شما به حساب می‌آید، شاید بخواهید تلاش کنید از شر حس بدی که در آن‌ها نگه داشته‌اید، رها شوید. از چیزهای کوچک لذت ببرید. شاید بتوانید شادی را در به دنیا آمدن خواهرزاده یا برادرزاده یا نوه جدید خود بیابید. ممکن است شادی را در یک حیوان خانگی جدید یا سرگرمی جدید پیدا کنید. یک زندگی شادتر ممکن است خیلی زود جای یک زندگی دردناک را بگیرد.

 

 

ترجمه : مریم نراقی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید