چه چیزی یوگا آئینگر را ازسایر روش های متمایز کرده است:

استاد بزرگ بی کی اس آئینگر (2014-1918 ) یکی از معروف ترین اساتید یوگا در جهان است و کسی است ، که دنیای غرب خود را مدیون او می داند، چرا که او بوده که یوگا را به دنیای غرب معرفی نمود و بی دلیل نیست که در سال 2004 بعنوان یکی از 100 فرد اثرگذار قرن بیستم توسط مجله تایمز برگزیده شد.

یوگای آئینگر یکی از شاخه های هاتایوگا است که تمرکز آن بر تعادل و هماهنگی درست بدن است. در این روش از ابزار برای کمک به استقرار بدن در وضعیتی درست استفاده می شود. ماندگاری در حرکات طولانی تر است و تکنیک های خاص و پیشرفته ای از پرانایاما ارائه می دهد. وهمچنین موضوع مراقبه در عمل یکی از وجوه بارز تمایز اینروش با سایر روش هاست.

بی شک تمامی اینها مرهون تلاش بی وقفه استاد بزرگ بی کی اس آئینگر است.

در اینجا به چند دلیل تمایز سبک آئینگر می پردازیم:
•  سیستم آئینگردر دنیا بعنوان یک روش درمانی شناخته می شود.
  o  آساناهای طراحی شده فایده و اثر را روی افراد دارای مشکلات جسمی دارد.

•  از دلایل دیگر موفقیت و محبوبیت روش آئینگر استفاده ازوینیاسانا ( حرکات متوالی آساناها پشت سرهم ) می باشد.
  o  با توجه به ماندگاری بالا در حرکات در روش آئینگر و ترکیب آن با روال های حرکتی ( وینیاسانا ) این سبک بر خلاف بسیاری دیگر از روش های یوگا علاوه بر تمرکز بر قدرت، بعنوان یک روش هوازی نیز می تواند پاسخگوی بدن شاگردان باشد.

•  آئینگر یک روش سالم و امن برای تمامی افراد با هرشرایط سنی و یا جسمی می باشد.
  o   یوگای آئینگر برای افراد جوان وپیر، بیمار و سالم، توانا و ناتوان مفید است.

•  ابزار طراحی شده توسط استاد آئینگر باعث می شود تا کلیه افراد بتوانند با توجه به شرایط بدنی خود حرکات را اجرا و حداکثر استفاده را ببرند.

•  برنامه ریزی حرکات و ماندگاری بالا در آن ها باعث می شود تا فرد به حداکثر قدرت بدنی، تمرکزذهنی و آمادگی تنفسی برسد.
  o   استاد آئینگر معتقد بودند که اگر شاگرد مبتدی سعی در تمرکز روی تنفس خود در حین اجرای آسانا شود باعث می شود تا تمرکز درست خود بر روی تعادل و پایداری در حرکت را از دست بدهد و حتما پس از طی مدت نسبتا طولانی از حرکات است که شاگرد می تواند شروع به حرکات تخصصی پرانایاما نماید.
  o    در سیستم آئینگر ما نیاز به 2 سال تمرین متناوب و رسیدن به وضعیت مطلوب بدنی، سیستم عصبی و دستگاه تنفسی داریم تا بتوانیم وارد مرحله پرانایاما شویم.

•  از دیگر نکات کلیدی که باعث تمایزروش آئینگرمی باشد می توان به مراقبه در عمل اشاره نمود.
  o    در ابتدای شروع تمرینات آئینگرذهن می آموزد که تمام تمرکز خود را روی تثبیت، جاگذاری و تعادل تک تک اندام های بدن بگذارد و ذهن از تمامی افکار دیگر خالی می شود و این آن چیزی است که بعنوان مراقبه درعمل روش آئینگر معرفی می شود.

•  یوگای آئینگر متمرکز بر تکنیک، روال و زمان بندی است.
  o   منظور از تکنیک آموختن روش هاییست که باعث ایجاد تعادل و توازن در اجرای آساناها و پرانایاما می شود.
  o   روال به معنی الگوی اجرای آساناها و پرانایاماست به بیان دیگر آسانا وپرانایامایی می یابد به دنبال هم اجرا شوند تا تاثیر درست و ژرف خود را بر بدن و ذهن باقی می گذارند.
  o   زمان بندی در واقع به این معنی است که زمان صرف شده در آسانا پرانایاما چه میزان باشد. برای رفتن صحیح در حرکت  و پیدا کردن ثبات نیاز به زمان است.

ترکیب این  عناصر در سیستم آئینگر باعث می شود تا هر یک از اعضای بدن جایگاه مناسب خود را در اجرای یک آسانا پیدا کنند و از طریق بدن و روان بیشترین و موثرترین اثر را تجربه نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید