چگونه یوگا به بیماران پارکینسون کمک می کند

چگونه یوگا به بیماران پارکینسون کمک می کند؟

تحقیقات نشان داده است که یوگا کمک شایان توجهی به درمان بیماران پارکینسون می نماید. بیماری که فقط در آمریکا هر ساله شصت هزار نفر را درگیر می کند. بر طبق این تحقیقات در مرکز پارکینسون آمریکا، پارکینسون بیماری عصبی است که باعث سختی در حرکت، عدم تعادل، خشکی اندام و ... می شود و همچنین باعث خستگی، کلافگی، افسردگی و بی خوابی خواهد شد. این مشکلات باعث می شود تا بیمار در شرایط سخت جسمی و روانی قرار گیرد.

خوشبختانه یوگا این مشکلات را کاهش می دهد. براساس تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه بریتیش کلمبیا، یوگا نه تنها شرایط روانی بیماران را بهبود می بخشد بلکه باعث افزایش قدرت حرکتی و تعادل بیمار هم می شود.

براساس هفت مطالعه جداگانه که در هامینگتون پست منتشر شده است، یوگا حرکات را بهبود می بخشد، انعطاف پذیری را بالا می برد و قدرت بدنی را تقویت می کند. براساس این مطالعات از میان سبک های یوگا، سبک آینگر بیشترین اثر را بر روی مداوای بیماری دارد. در آزمایش انجام شده روی گروه های بیماران، حرکات آینگر دوبار در هفته برای دوازده هفته متوالی نشان از بهبود قابل توجهی داشته است.

ممکن است یوگا به طور کامل نتواند این بیمارای را مداوا کند اما بی تردید پیشرفت قابل توجهی را در وضعیت بیمار ایجاد خواهد نمود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید